Şifremi Unuttum  |  Yeni Üye Kaydı 

 1USD: 6.0052    1EUR: 6.8390   

 

HABERLER ve DUYURULAR

 ARAÇ KLIMALARINIZI YILDA BIR KEZ KONTROL ETTIRINIZ

Eklenme Tarihi: 30.03.2012 


Günümüzde kullandigimiz otomobiller ve toplu tasima araçlari nin hemen hemen tamaminda klima sistemi bulunmaktadir. Otomobilimizdeki klimayi dogru ve güvenilir kullanmak ancak bilinçli kullanicilarin yapacagi bir istir.
Otomobillerimizdeki klima sistemimizi en az yilda bir kez kontrol ettirmemiz gerekmektedir. Bu sekilde kontrol edilmis sistemlerde yedek parçalarin arizalanma olasiligi çok daha az olacaktir. Oto klima ile ilgili yaygin kani sadece gaz bittiginde sogutma islemimin olmayacagi yönündedir. Bu çok yanlis ve yetersiz bir bilgidir. Hem kullanicilarin, hem de klima tamircilerinin bu konuyu iyi bilmeleri ve kurallari uygulamalari kullanicilarin yararina olacaktir. Gaz dolum cihazi, yeterli servis ekipmanlari ve oto klima konusunda deneyimli bir serviste klimanizin bakimini yaptiriniz.
Yapilmasi gerekenler,
Öncelikle oto klimasi test edilmeli, yeterli miktarda sogutma elde ediliyor mu bakilmalidir. Sistemde bir miktar gaz varsa ve sogutma az çok olmasi gereken verilerde dahi olsa sistemin elden geçirilmesi gereken noktalari vardir.
1Sistemde dolasan klima gazinin çekilip, o ana kadar sistemde olusan ufak partiküllerden ayrilmasi ve en önemlisi zamanla sisteme dâhil olan nemden arindirilmasi gerekmektedir. Bu islemi GAZ DOLUM CIHAZI yapacaktir. Bu islem hem klima sisteminin üzerindeki kompresör ün ömrünü uzatacak, hem de sistemi daha saglikli çalisir hale getirecektir.
2Klima sisteminde dolasan sogutma yaginin kontrolü.
Aslinda bu en önemli noktalardan biridir ve çogu zaman göz ardi edilmektedir. Gaz Dolum cihazlariyla çekilen gazla birlikte bir miktar eski yag sistemden alinabilir. Fakat bu miktar sistemde bulunan yagin çok az miktaridir. Sogutmanin düzgün ve kompresör ömrünün uzun olmasi için kompresör sökülmeli içindeki yagin durumu kontrol edilmeli tekrardan kompresör üreticisinin tavsiye ettigi kaliteli sogutma yagi miktarinda doldurulmali ve sistem bu sekilde çalistirilmalidir. Unutulmamasi gereken sistemde dolasan sogutma yaglarinin nem alma özelliginin oldugudur. Belli miktar nem tutmus sogutma yagi görevini tam olarak yapamaz.
Polen filtresi kesinlikle degistirilmelidir. Kabin içine giren havanin, Evaparatör ün yüzeyinin, hava kanallarinin içinin bakterilerden arindirilmasi gerekmektedir. Bununla ilgili sagliga zararli olmayan, kaliteli özel bakteri temizleyicileri kullanilmasi lazimdir.

 

Satış ve İade Koşulları

Teslimat Şartları

Garanti ve İade Şartları

Gizlilik Politikası

Üyelik İşlemleri

Yeni Üye Kaydı

Üye Girişi

Şifre Hatırlatma

Bilgi Güncelleme

Sipariş İşlemleri

Alışveriş Sepetim

Sipariş Takibi 

Banka Hesap Numaraları

Can Oto Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Sti.

Mimar Sinan Mah. Üsküdar cad. Yedpa Tic. Mrkz. D Cad. No:106-107-108 Atasehir Istanbul

Tel : 0(216)471 10 11 - 0(216)471 20 09 - 0(216)471 10 07 - 0(216)471 15 03

Fax: 0(216) 471 16 29