Şifremi Unuttum  |  Yeni Üye Kaydı 

 1USD: 5.8358    1EUR: 6.5637   

 

HABERLER ve DUYURULAR

 ARAÇ KLIMALARINIZI YILDA BİR KEZ KONTROL ETTİRİNİZ

Eklenme Tarihi: 3/30/2012  


Günümüzde kullandığımız otomobiller ve toplu taşıma araçları nın hemen hemen tamamında klima sistemi bulunmaktadır. Otomobilimizdeki klimayı doğru ve güvenilir kullanmak ancak bilinçli kullanıcıların yapacağı bir iştir.
Otomobillerimizdeki klima sistemimizi en az yılda bir kez kontrol ettirmemiz gerekmektedir. Bu şekilde kontrol edilmiş sistemlerde yedek parçaların arızalanma olasılığı çok daha az olacaktır. Oto klima ile ilgili yaygın kanı sadece gaz bittiğinde soğutma işlemimin olmayacağı yönündedir. Bu çok yanlış ve yetersiz bir bilgidir. Hem kullanıcıların, hem de klima tamircilerinin bu konuyu iyi bilmeleri ve kuralları uygulamaları kullanıcıların yararına olacaktır. Gaz dolum cihazı, yeterli servis ekipmanları ve oto klima konusunda deneyimli bir serviste klimanızın bakımını yaptırınız.
Yapılması gerekenler,
Öncelikle oto kliması test edilmeli, yeterli miktarda soğutma elde ediliyor mu bakılmalıdır. Sistemde bir miktar gaz varsa ve soğutma az çok olması gereken verilerde dahi olsa sistemin elden geçirilmesi gereken noktaları vardır.
1Sistemde dolaşan klima gazının çekilip, o ana kadar sistemde oluşan ufak partiküllerden ayrılması ve en önemlisi zamanla sisteme dâhil olan nemden arındırılması gerekmektedir. Bu işlemi GAZ DOLUM CİHAZI yapacaktır. Bu işlem hem klima sisteminin üzerindeki kompresör ün ömrünü uzatacak, hem de sistemi daha sağlıklı çalışır hale getirecektir.
2Klima sisteminde dolaşan soğutma yağının kontrolü.
Aslında bu en önemli noktalardan biridir ve çoğu zaman göz ardı edilmektedir. Gaz Dolum cihazlarıyla çekilen gazla birlikte bir miktar eski yağ sistemden alınabilir. Fakat bu miktar sistemde bulunan yağın çok az miktarıdır. Soğutmanın düzgün ve kompresör ömrünün uzun olması için kompresör sökülmeli içindeki yağın durumu kontrol edilmeli tekrardan kompresör üreticisinin tavsiye ettiği kaliteli soğutma yağı miktarında doldurulmalı ve sistem bu şekilde çalıştırılmalıdır. Unutulmaması gereken sistemde dolaşan soğutma yağlarının nem alma özelliğinin olduğudur. Belli miktar nem tutmuş soğutma yağı görevini tam olarak yapamaz.
Polen filtresi kesinlikle değiştirilmelidir. Kabin içine giren havanın, Evaparatör ün yüzeyinin, hava kanallarının içinin bakterilerden arındırılması gerekmektedir. Bununla ilgili sağlığa zararlı olmayan, kaliteli özel bakteri temizleyicileri kullanılması lazımdır.

 

Satış ve İade Koşulları

Teslimat Şartları

Garanti ve İade Şartları

Gizlilik Politikası

Üyelik İşlemleri

Yeni Üye Kaydı

Üye Girişi

Şifre Hatırlatma

Bilgi Güncelleme

Sipariş İşlemleri

Alışveriş Sepetim

Sipariş Takibi 

Banka Hesap Numaraları

Can Oto Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Sti.

Mimar Sinan Mah. Üsküdar cad. Yedpa Tic. Mrkz. D Cad. No:106-107-108 Atasehir Istanbul

Tel : 0(216)471 10 11 - 0(216)471 20 09 - 0(216)471 10 07 - 0(216)471 15 03

Fax: 0(216) 471 16 29

CanOto B4B İndir